Installation KS10WS (Czech language)

INSTALACE PRODUKTU KASPERSKY SECURITY 10 FOR WINDOWS SERVER

Produkt Kaspersky Security 10 for Windows Server byl speciálně vyvinut pro ochranu složitých sítí s cílem přispět k zajištění zabezpečení nejcennějších podnikových zdrojů opravdu efektivním způsobem. Produkt mimo jiné nabízí ochranu terminálových serverů, NAS řešení, nebo Anti-Cryptor modul (Anti-Cryptor blokuje přístup vzdálených hostů na server v případě, pokud je zjištěna nevyžádaná aktivita ze strany hostitele. Nevyžádané šifrování dat je zablokováno a přístup k datům dočasně omezen).
Kompletní výpis funkcí v dokumentaci produktu. Dostupné funkce pro různé typy licencí.

Tabulka porovnání funkcí Kaspersky Security 10 for Windows Servers a Kaspersky Endpoint Security 10 for Windows (pro souborové servery) pod záložkou „Compare“.

Aktuální verze produktu Kaspersky Security 10 for Windows Server je dostupná ke stažení v sekci “Downloads & info” pod tlačítkem “Files”.

Dokumentace ke stažení ze stránky společnosti Kaspersky Lab zde:

Administrator Guide
Installation Guide
Network Storage Protection Guide

Stažení instalačního balíčku produktu Kaspersky Security 10 for Windows Server

Instalační balíček je možné stáhnout v sekci Downloads & Info pod tlačítkem „Files“ na Kaspersky Lab supportním portále, kde jsou také dostupné užitečné články k produktu.

Před instalací produktu KS 10 for Windows Server je nutné odinstalovat z cílového serveru nekompatibilní software, včetně produktů KES 10 nebo KAV 8.0 for WS EE.

Po spuštění instalačního balíčku KS10WS, rozbalte do složky na Kaspersky Security Center serveru a spuštěného průvodce instalací ukončete.

Přidání instalačních souborů Kaspersky Security 10 for Windows Server, Administration Tools a Application Control Plugin do KSC

Po přidání instalačních souborů do centrální konzole Kaspersky Security Center bude možné vzdáleně instalovat produkt Kaspersky Security 10 for Windows Server na podporované verze operačních systémů Microsoft Windows Servers.

Application Control Plugin

Aby bylo možné spravovat produkt Kaspersky Security 10 for Windows Server pomocí centrální správy Kaspersky Security Center, je zapotřebí doinstalovat Application Control Plugin. Instalační soubor klcfginst.exe je dostupný ve složce „Server“ po stažení a rozbalení instalačního balíčku, nebo pod tlačítkem „Files“ na Kaspersky Lab supportním portále.

Administration Tools (Grafické rozhraní produktu)

V případě potřeby je možné doinstalovat „Administration Tools“ produktu Kaspersky Security 10 for Windows Server, aby bylo možné spravovat produkt lokálně, nebo vzdáleně přes grafické rozhraní.

Vzdálená instalace na server

Instalace produktu Kaspersky Security 10 for Windows Server

V příkladu níže, bude instalace probíhat automaticky na skupině „Servers“. Instalační úlohy budou na sebe navazovat, jakmile bude předchozí úloha úspěšně dokončena. V příkladu níže se již předpokládá, že je na serveru nainstalován Kaspersky Network Agent. Pokud nikoliv, je možné přidat instalaci Kaspersky Network Agenta běheme instalace první úlohy.

Instalace grafického rozhraní Administration Tools

Grafické rozhraní není nutné instalovat, pokud neplánujete produkt spravovat lokálně přímo na serveru. Produkt je možné spravovat vzdáleně z konzole produktu Kaspersky Security 10 for Windows Server, nebo Kaspersky Security Center.

Nastavení produktu Kaspersky Security 10 for Windows Server

Vytvoření úloh – Instalace licence, Aktualizace, On-Demand sken

V příkladu níže vytvoříme „Group tasky“, které se budou aplikovat na všechny servery ve skupině, kde budou úlohy vytvořeny.

Group Task – Activation of Application (Instalace licence)

Group Task – Software Modules Update (Stažení a aktualizace produktu KS10WS)

Group Task – Database Update (Aktualizace virových definic)

Group Task – On-Demand Scan (Naplánovaný sken)

Vytvoření policy – KSN, Anti-Cryptor modul, Untrusted Host Blocking, Nastavení výjimky

V příkladu níže vytvoříme nastavení „Policy“ pro produktu Kaspersky Security 10 for Windows Server, které se bude aplikovat na všechny servery ve skupině.

Nastavení výjimky pro modul Anti-Cryptor

Přidat výjimku pro složky, které nebudou skenovány modulem Anti-Cryptor. Více informací v článku na supportním portále Kaspersky Lab – http://support.kaspersky.com/12644#block1

Zapnout možnost “Allow for excluded protection scope”

Využití konzole produktu Kaspersky Security 10 for Windows Server

Grafické rozhraní produktu Kaspersky Security 10 for Windows Server zajištuje aplikace „Administration tools“, která již byla dříve nainstalována pomocí tasku výše. Nyní je možné využít konzoli lokálně, nebo vzdáleně. Lokální grafické rozhraní konzole Kaspersky Security je poté dostupné na serveru.